We wtorek 19 września uczniowie technikum budowlanego z klasy 2eb wzięli udział w wycieczce „Szlakiem oleskich hurtowni materiałów budowlanych”. Celem wycieczki dydaktycznej było zapoznanie się z asortymentem oferowanych materiałów budowlanych i narzędzi ze szczególnym wskazaniem produktów wykorzystywanych przy robotach murarskich i tynkarskich.
Uczniowie pod opieka Joachima Rataja odwiedzili następujące hurtownie:
1. STALBUD Karol Przybylski przy ul. Kossaka 4, w której uczniowie uczyli się rozpoznawać wyroby stalowe stosowane w budownictwie.
2. Skład Materiałów Budowlanych „Na młynie” przy ul. Kościuszki, gdzie uczniowie zapoznali się z szeroką gamą materiałów do wznoszenia murów i wykonywania wypraw tynkarskich oraz niektórych robót wykończeniowych.
Wszystkim właścicielom, którzy zgodzili się, by nasi uczniowie mogli odwiedzić ich hurtownie serdecznie dziękujemy.