Kto z nas choć raz w życiu nie pomyślał: „ A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady…” To powiedzenie nabrało realnego sensu dla klas 5ik, 5eb, 2eb i 2b, które wraz z opiekunami Oktawią Grucą, Moniką Michnik, Anną Bednarek, Beatą Szymczak i Andrzejem Krzakiem w dniach 4- 6 października właśnie w Bieszczadach poszukiwali pięknej polskiej jesieni. Młodzież dużo zobaczyła i wiele przeżyła. Pierwszego dnia po długiej nocnej podróży zaplanowano spacer po zaporze wodnej w Solinie, a także godzinny rejs po jeziorze Solińskim. Następnie uczniowie zobaczyli jedną z najciekawszych ekspozycji przyrodniczo-łowieckich w Nowosiółkach. Późnym popołudniem po zakwaterowaniu w Schronisku młodzieżowym w Jabłonkach, wspólnym przygotowaniu i zjedzeniu pieczonych kiełbasek, młodzież przespacerowała się po terenach należących do Nadleśnictwa Baligród. Szybko zapadający o tej porze zmrok w górach, niestety pokrzyżował plany i uniemożliwił dotarcie do najgrubszej w Polsce jadły Lasumiły. Drugi dzień młodzież spędziła na bardzo intensywnej wędrówce po Połoninie Wetlińskiej, czyli jednym z najpiękniejszych masywów górskich w Bieszczadach Zachodnich. Po drodze była chwila na odpoczynek w słynnym na tym szlaku schronisku Chatka Puchatka. Po wyczerpującym dniu, wspólnym posiłku, pieczeniu kiełbasek
młodzież miała okazję wysłuchać bardzo ciekawej prelekcji i przy okazji zobaczyć zdjęcia pana Macieja Grzegorzka, który prowadzi schronisko, a oprócz tego jest bieszczadzkim przyrodnikiem i
pasjonatem fotografii. Trzeciego dnia, po wykwaterowaniu, uczniowie przespacerowali się jeszcze do nieczynnego już wypału drewna. Na koniec skorzystali jeszcze z największej atrakcji na Podkarpaciu, czyli przejażdżki Bieszczadzką Kolejką Leśną. W Cisnej, po zwiedzeniu najbardziej znanej knajpy w Bieszczadach- Siekierezady, ostatnich zakupach pamiątek, wycieczka udała się w długą drogę powrotną. Wszyscy szczęśliwie dotarli do domów w późnych godzinach wieczornych. Niezapomniane wspomnienia i przeżycia z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczniów i towarzyszących im opiekunów.