Po raz kolejny odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. To akcja organizowana przez Banki Żywności w całej Polsce. To piękne dzieło niesienia pomocy innym wciąż się rozwija, także w Oleśnie. W tym roku mottem akcji były słowa „Święta godne, a nie głodne” bo ten szczególny czas każdy powinien móc spędzić w dobrej i spokojnej atmosferze, nie martwiąc się o tak podstawowe rzeczy jak jedzenie.
Celem Świąteczna Zbiórka Żywności było zebranie jak największej ilości produktów żywnościowych, które zostają przekazane osobom zagrożonym niedożywieniem. Dodatkowym elementem projektu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia w Polsce.
W piątek i w sobotę 15 i 16 marca od rana Wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. J Lompy rozpoczęli dyżury w wybranych sklepach na terenie Olesna i zbierali przekazywane produkty dla rodzin uczniów ZSZ w Oleśnie.
Zbiórka odbywała się w:
• sklepie POLOmarket przy ul. M. Konopnickiej – 112,28 kg
• czterech sklepach Spółdzielni PSS Społem z siedzibą w Oleśnie przy ul. Kościuszki :
– w sklepie „Lewiatan” przy ul. Częstochowskiej – 39,02 kg
– w sklepie „Lewiatan” przy ul. M. Skłodowskiej – 37,83 kg
– w sklepie „Społem” przy ul. ks. Łysika – 17,77 kg
– oraz w Delikatesach na Rynku – 44,76 kg
• w oleskich Biedronkach
– przy ul Kościuszki – 200,98 kg
– przy ulicy Dobrodzieńskiej – 163,20 kg
• w sklepie LIDL przy ul. Wielkie Przedmieście – 51,15 kg
• oraz w sklepie NETTO na ulicy Opolskiej – 41,67kg
Mieszkańcy Olesna i okolic poraz kolejny okazali wielkie serce dzieląc się swoimi zakupami z potrzebującymi.
Wolontariusze z klas technikum Jakub Nowak, Kwiatkowski David,Brodowy Wiktoria, Kozok Julia, Kucharczyk Michał, Augustyniak Błażej, Damski Konrad, Jamrozy Marcel, Nowak Fabian, Mencfel Natasza, Roj Dominik, Seidel Dominik, Jarecki Franciszek, Kupski Karol, Musiał Oliwier, Stelmach Dawid, Kalinowska Aleksandra, Drynda Anna, Wróbel Oliwia, Jeziorski Pascal, Augustyniak Kamil, Iwanitsky Viktor, Sykoś Filip oraz z branżowej szkoły I stopnia Chmielarczyk Natalia, Gagat Natalia, Tomala Julia, Reu Fabian, Mrozek Tobiasz, Grobara Dawid i Mrozek Fabian pod opieką członków zarządu zebrali 708,66 kg ofiarowanych produktów o wartości około 6250zł.
Żywność ta zostanie rozdzielona pomiędzy 22 uczniów naszej szkoły.
Wszystkim Darczyńcom oraz Zarządom Sklepów
składamy serdeczne podziękowanie i życzymy
Szczęśliwych i Wesołych Świąt Wielkanocnych.