Piątek 26 kwietnia był ostatnim dniem szkolnym dla dwóch klas piątych. W uroczystości zakończenia roku szkolnego dla uczniów technikum żywienia, informatycznego, elektrycznego, budowlanego wzięli udział zaproszeni goście – pan Marek Leśniak – Opolski Wicekurator Oświaty, pan Roland Fabianek – Starosta Oleski, młodszy brygadier Mariusz Strzelczyk z Państwowej Straży Pożarnej, Wojciech Wiecha – Prezes Zarządu OSP Olesno a także rodzice z Przewodniczącym Prezydium Komitetu Rodzicielskiego na czele. Gościem specjalnym był także pan Andrzej Szuba – członek Zarządu Opolskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, który dokonał dekoracji Sztandaru naszej szkoły Honorową Odznaką PCK III stopnia w uznaniu zasług za nasze wieloletnie akcje krwiodawstwa. To spotkanie to nie tylko uroczyste wręczenie świadectw i nagród za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i zaangażowanie w życie szkoły. To także okazja do uhonorowania najlepszego ucznia. Zaszczytny tytuł Absolwenta Klas Technikum i cenną nagrodę otrzymał z rąk dyrektora Chwałka Fabian Methner, który doceniony został za bardzo wysokie wyniki w nauce, nienaganną postawę uczniowską i zwycięstwa w licznych konkursach. Maturzyści pożegnani zostali przez swoich młodszych kolegów brawurowymi występami muzycznymi i świetnym kabaretem, mogli jeszcze raz zobaczyć siebie na fotografiach dokumentujących liczne zdarzenia ze swej szkolnej przeszłości.
Drodzy Absolwenci! Życzymy Wam samych sukcesów na zbliżających się egzaminach maturalnych i na rynku pracy. Wszystkiego dobrego na nowej, dorosłej drodze życia. Powodzenia!