Budowlańcy z klasy 2eb uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez przedstawiciela firmy Wienerberger Marka Cieślę, który przedstawił uczniom system Porotherm Dryfix 25. Zastosowany materiał to pustak szlifowany przeznaczony do budowy zewnętrznych ścian nośnych z dociepleniem oraz ścian nośnych wewnętrznych, murowany na cienkospoinową zaprawę do murowania na sucho Porotherm Dryfix, której zastosowanie znacznie przyspiesza prowadzenie prac budowlanych i poprawia
parametry cieplne muru. Było to szkolenie praktyczne, angażujące uczniów, którzy wymurowali najpierw pierwszą warstwę na zaprawie cementowanej, po wcześniejszym wyznaczeniu jej górnej powierzchni z najwyższego punktu położonego na warstwie izolacji. Późniejsza praca szła sprawnie i szybko. Współpracując, uczniowie w krótkim czasie wykonali odcinek muru i osadzili 3 nadproża ceramiczno-stalowe typu C. Umieścili zbrojenie słupa w kształtkach ceramicznych. Ostatnim zadaniem było rozmieszczenie pustaków ceramicznych Porotherm pomiędzy belkami stalowo-ceramicznymi stropu gęstożebrowego.