Nagrody Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych
im. Józefa Lompy w Oleśnie
W roku szkolnym 2023/2024 Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy przyznał nagrody pieniężne za uzyskanie tytułu laureata w olimpiadzie na szczeblu ogólnopolskim.
Nagrodę otrzymał Karol Noworolnik uczeń kl. IVeib za uzyskanie tytułu laureata na XXXVII Centralnej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Bydgoszcz 2024. Organizatorem głównym XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych był Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. W etapie okręgowym odbywającym się na terenie całej Polski w 12 okręgach zgłoszonych było 709 uczniów ze 153 szkół. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 81 uczniów z 42 szkół. Z województwa opolskiego na etap centralny zakwalifikowało się 6 uczniów z dwóch szkół, w tym nasz Karol Noworolnik. Etap centralny składał się z trzech części pisemnych, na które składało się 20 pytań obejmujących wszystkie działy nauczane w zawodzie technik budownictwa. Olimpijczycy w sumie mieli 5 godzin na udzielenie odpowiedzi na zadane pytania i rozwiązanie zadań.