Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 15 Wrzesień 2019    |    Imieniny obchodzą: Albin, Nikodem, Roland

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2710578

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Zakończenie klas maturalnych

30 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie maturzystów Naszej szkoły.
Wspomnienia z tego zakończenia można zobaczyć w naszej galerii
Zakończenie klas Maturalnych.

Żałoba Narodowa

ŻAŁOBA   NARODOWA

W obliczu tak strasznej tragedii łączymy się w smutku, bólu i żałobie z Rodzinami ofiar Katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

" A jeśli droga otwarta do nieba tym, co służą Ojczyźnie ..."
J. Kochanowski

Prestiżowe stypendium Prezesa Rady Ministrów

 

Michał

Michał Zieliński jest uczniem 3 klasy technikum informatycznego. W tym roku szkolnym za swoją postawę, osiągnięcia szkolne i pozaszkolne otrzymał prestiżowe stypendium Prezesa Rady Ministrów. Michał mieszka w Oleśnie, ale swoje plany życiowe łączy ze stolicą. Po zdaniu matury chciałby wyjechać do Warszawy na studia i, jeśli wszystko się szczęśliwie potoczy, zostać tam i znaleźć interesującą pracę. Jak sam twierdzi, duży ośrodek miejski daje jednak niewspółmiernie większe możliwości. Właściwie od zawsze interesował się szeroko rozumianą informatyką. Zaczynał przygodę z komputerami jak wszyscy - od zabawy i gierek, ale później poszedł krok dalej, pisząc programy komputerowe czy projektując strony internetowe. Dlatego zdecydował się na kontynuowanie nauki po gimnazjum w Zespole Szkół Zawodowych w Oleśnie w klasie technikum informatycznego. Michał nie żałuje swojego wyboru. W szkole spotkał kilku nauczycieli, którzy zaimponowali mu swoją wiedzą, umiejętnościami i zaangażowaniem. W szkole Michał jest znany z tego, że zawsze można na niego liczyć. Pod okiem wychowawcy klasy, pana Wojciecha Motusa, Michał opracował od podstaw internetowy dziennik ocen. Zaprojektował kilka stron internetowych, między innymi w ramach uczestnictwa w projekcie unijnym Sokrates Comenius. Michał jest jednak nie tylko bardzo dobrym uczniem, pracującym na rzecz swojej szkoły. Uczestniczył w procesie tworzenia znanego już w Oleśnie Radia Spontan i czas ten wspomina jako prawdziwą przygodę. Na szczególne uznanie zasługuje postawa Michała wobec problemów innych. Zaangażował się bowiem w działalność fundacji Dzieci Niczyje, której celem jest pomoc i ochrona dzieci przed krzywdzeniem, patologią. Gdyby chcieć wymienić wszystkie działania Michała, byłaby to długa lista. Warto więc wspomnieć, że, mimo iż Michał ma tyle obowiązków, to i tak starcza mu jeszcze czasu na przyjemności. Jak każdy młody człowiek słucha muzyki, lubi obejrzeć dobry film czy wybrać się na wędrówkę po górach. Odskocznią od świata techniki i liczb są zainteresowania psychologią, zwłaszcza kliniczną. Michał jest fantastycznym, młodym człowiekiem. Swoją postawą, intelektem, kulturą bycia i życzliwością przewyższa swoich rówieśników.

Lekcje Biblioteczne

 

 


 

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie uczestniczą w lekcjach organizowanych przez Oleską Bibliotekę Publiczną i bibliotekę szkolną. Dzięki dobrym relacjom, jakie od kilku lat istnieją między bibliotekami i  bibliotekarzami zyskują tylko sami uczniowie. Na lekcjach w bibliotece publicznej uczniowie zapoznają się z pracą tejże biblioteki, zasadami zapisu, układem księgozbioru. Przygotowanie uczniów do ustnej matury z języka polskiego wymaga zgromadzenia, selekcji i opracowania literatury na dość dużą ska lę. Uczniowie, zwłaszcza na początkowym etapie pracy, mają z tym zagadnieniem spore problemy. Nie wiedzą, od czego zacząć swe poszukiwania, w jaki sposób opracować literaturę, jak ją opisać. Temu właśnie w głównej mierze poświęcone są takie lekcje. Korzyści są obopólne, bowiem Biblioteka Publiczna zyskuje w ten sposób nowych czytelników, a uczniowie szkoły są lepiej przygotowani do matury.

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl