Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 26 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2603052

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Praktyki Irlandia - technik handlowiec

Praktyki w Irlandii odbywają nasze uczennice z klasy IIIkh i Zuzia z klasy IIkh. Sześć dziewczyn pracuje w firmie Solas Pharmaceuticals, zajmują się tam pakowaniem towaru, przyjmowaniem dostaw, układaniem towarów na półkach, segregowaniem dokumentów, oklejaniem towarów oraz przygotowują paczki do wysyłki.

Targi Edukacji i Pracy

Targi Edukacji i Pracy to ważne wydarzenie w naszym oleskim powiecie. Udział w Targach na stałe wpisał się również w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. Nauczyciele szkoły razem z uczniami i tym razem zadbali, aby udział w tym ważnym wydarzeniu spełnił funkcję wspierania młodych ludzi w procesie podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia.  Z kolei uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z ofertami szkół wyższych, porozmawiać pracodawcami a także wziąć udział w prelekcjach przygotowanych przez CECH w Oleśnie i Firmę ORAS.

zobacz zdjęcia>>>

Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

22 marca o godz. 10:00 odbył się Dziewiąty Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu. Był to konkurs pisemny, test wyboru. Udział wzięło kilka szkół średnich. Rywalizacja była zacięta i nasi uczniowie pobili resztę uczestników z języka niemieckiego i zajęli miejsce na podium: 1 miejsce dla uczniów technikum zajął Filip Czyrny z 2 ti, 1 miejsce dla uczniów klas szkoły branżowej zdobył Martin Klosh z kl. 2 c i 2 miejsce dla uczniów szkoły branżowej zajął Adrian Marzec z kl. 1 c.

Spotkanie z przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie

W dniu 18 marca 2019 r. w naszej szkole gościła pani Patrycja Adamczyk - doradca zawodowy  Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie.

W  trakcie spotkania młodzież  klas kończących szkołę zapoznała się z formalnościami związanymi z rejestracją w Powiatowym Urzędzie Pracy, usługami i instrumentami rynku pracy oraz  aktywnymi metodami poszukiwania pracy.

Uczniowie uzyskali  także informacje o możliwych formach pomocy dla zarejestrowanych w urzędzie pracy oraz  wsparciu finansowym udzielanym przez tę instytucję  przy zakładaniu własnej firmy, poznali również warunki, jakie należy spełniać, aby skorzystać z tych źródeł finansowania.

Odnośnie aktualnej sytuacji na rynku pracy, uczniowie dowiedzieli się,  jakie są możliwości  podjęcia pracy w poszczególnych zawodach, w których aktualnie się kształcą.

Miejmy nadzieję, że młodzież  skorzysta ze wskazówek zaproponowanych przez eksperta z PUP  i odnajdzie się na rynku pracy, czy też podejmie dalsze kształcenie w konkretnych zawodach.

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl