Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 21 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2364977

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

To już kolejna w tej szkole wyprawa lotnicza

Od wypraw zagranicznych nowy rok szkolny rozpoczęli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie. Pod koniec września, a także w pierwszych dniach października, dwie grupy młodzieży i ich opiekunowie pojechali do dalekich Włoch.

To już kolejna w tej szkole wyprawa lotnicza. W styczniu bowiem młodzież odwiedziła Rzym, tym razem poleciała do Florencji, Bolonii i  Pizy. Dla wielu uczniów było to pierwsze spotkanie z takim sposobem podróżowania. Oba loty odbyły się z lotniska w Katowicach. Po niespełna półtorej godzinie nastąpiło lądowanie w Bolonii. Włochy przywitały uczestników wycieczek pięknym słońcem i błękitnym niebem. Uczestnicy mieszkali w Montecatini Terme – urokliwiej niewielkiej miejscowości, będącej odpowiednikiem naszego polskiego Ciechocinka. Do poszczególnych miast dojeżdżano włoskimi kolejami, które są nad wyraz szybkie i wygodne. Dla uczniów była to dodatkowa atrakcja, bowiem mieli w ten sposób okazję poznać namiastkę zwykłego życia wśród przeciętnych Włochów. W ciągu pięciu dni zwiedzili przepiękną Florencję, Pizę ze swoją słynną krzywą wieżą a także uniwersytecką Bolonię. W tym ostatnim miejscu zwiedzających zachwyciły ogrody uniwersyteckie a także muzeum w najstarszym europejskim uniwersytecie. Największą chyba jednak atrakcją okazał się Park Narodowy Cinque Terre, położony na riwierze liguryjskiej, wpisany na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Zachwycające skały, egzotyczna przyroda oraz piękne Morze Liguryjskie zrobiły naprawdę duże wrażenie. Uczniowie mieli możliwość odpocząć na plaży i skorzystać z morskiej kąpieli. Wielu uczniów zachwyconych eskapadą już zobowiązała swoich nauczycieli do organizacji kolejnej wycieczki i już rozpoczęła zbieranie na nią pieniędzy.

PO POLSKU O HISTORII

10 października 2018 uczniowie naszej szkoły uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości udziałem w VI Dyktandzie Niepodległościowym. Z trudami ortografii i historii zmagało się 60 uczniów i dyrektor ZSZ Horst Chwałek. Informacja o wynikach już w przyszłym tygodniu....

Z wizytą w bibliotece

Nasza Oleska Biblioteka Publiczna właśnie została ponownie oddana do użytku po generalnym remoncie. Uroczyste otwarcie odbyło się w piątek 21 września, a klasa 3 ie wraz z panią Renatą Jerką odwiedziła bibliotekę w środę 26 września.

To była wyjątkowa wizyta, bo nie tylko poszliśmy obejrzeć nowe oblicze biblioteki, ale także przekazać na ręce pani dyrektor list gratulacyjny oraz prezenty dla pracowników. Pani dyrektor Halina Szklanny opowiedziała nam o zakończonej inwestycji, pokazała wszystkie wyremontowane pomieszczenia, zaprosiła na imprezy i spotkania przygotowywane przez bibliotekę.

W wizycie do biblioteki uczestniczyli także dwaj uczniowie – Marek Sigmund z klasy 3 ie oraz Dawid Kotyś z klasy 2 kh, którzy w tym roku przygotowują się do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Bibliologiczno-Informatologicznej. Pracownicy Oleskiej Biblioteki od dawna wspomagają nas w przygotowaniach do tego konkursu.

Technicy budownictwa mierzyli szkołe

Technicy budownictwa z klasy 2eb, korzystając z pięknej pogody, w środę 19 września, w ramach zajęć z pracowni murarsko-tynkarskiej wykonywali pomiary z użyciem sprzętu geodezyjnego. Budowlańcy podzieleni na grupy uczyli się posługiwać niwelatorem, wężem wodnym, ruletką  i calówkami. Każdy uczeń mógł spróbować sił w ustawianiu niwelatora oraz odczytaniu wymiarów na łacie niwelacyjnej, a każda grupa musiała dokonać prostych obliczeń różnicy wysokości poziomów wybranych punktów.

Następnie w grupach uczniowie musieli wykonać jeszcze dwa zadania

- zinwentaryzować budynek szkoły po jego obrysie i udokumentować pomiary szkicem.

- przenieść poziom „+0,00” z punktu A do punktu B na drugą stronę budynku.

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl