Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 26 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2602973

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Zwiedzanie pracowni w Oleskiej Zawodówce

21 marca gdy w hali Zespołu Szkół im. Lotników Polskich odbywały się IX Powiatowe Targi Pracy i Edukacji uczniowie kilku gimnazjów odwiedzili także Zespól Szkól Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie i mogli obejrzeć pracownie do nauki praktycznej zawodu oraz uczestniczyć w przygotowanych zabawach z zawodem. Gimnazjaliści obejrzeli pracownie informatyczne, handlową, mechaniczną, elektryczna i budowlaną – murarsko-tynkarska. A oto kilka zdjęć z tych odwiedzin.

zobacz zdjęcia>>>

Kucharze z klasy I gościli w laboratorium branżowym w Regionalnym Centrum Wsparcia Palcówek Edukacji w Opolu

W czwartek 28 marca br. kucharze z klasy I gościli w laboratorium branżowym w Regionalnym Centrum Wsparcia Palcówek Edukacji w Opolu w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Dla Rynku Pracy. Uczniowie mieli możliwość wykonania następujących ćwiczeń laboratoryjnych:

- oznaczenie zawartości glutenu w mące,

- wykrywanie skrobi w produktach mlecznych,

- oznaczenie tłuszczu w orzeszkach ziemnych,

- metody badania kwasowości produktów spożywczych,

- oznaczenie zawartości soli w wodzie za pomocą konduktometru.

Biorąc udział w zajęciach, wykonując poszczególne ćwiczenia związane z zawodem uczniowie spróbowali odpowiedzieć na pytanie: „Gdzie w zawodzie, którego się uczę mogę znaleźć zastosowanie badanych zjawisk i przeprowadzonych doświadczeń?”.

zobacz zdjęcia>>>

Młodzież ZSZ w Oświęcimiu

26 marca maturzyści z klas: 4eb, 4ti i 4kh oraz  grupa uczniów z trzeciej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej   wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Muzeum Auschwitz i Birkenau. Ten wyjazd organizowany jest cyklicznie i koresponduje z tym, co  uczniowie  poznają na lekcjach języka polskiego analizując literaturę obozową. W tym roku pogoda była kapryśna, ale mimo tych niedogodności wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie był to dla nich czas stracony i pozwolił na usystematyzowanie już posiadanej wiedzy.  Uczniowie spędzili w Muzeum 3,5 godziny, słuchając opowieści przewodników i oglądając miejsca, które do tej pory znali tylko z opowiadań Tadeusza Borowskiego. Wyjazd dostarczył im wielu niezapomnianych wrażeń, zmusił  też do refleksji na temat ogromu zła i okrucieństwa, które miało miejsce w nie tak odległej dla nich przeszłości.


IV Wojewódzkiego Konkursu o Żywności i Żywieniu

14 marca w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku odbył się finał IV Wojewódzkiego Konkursu o Żywności i Żywieniu. Nasza szkołę reprezentowały następujące osoby:

Żaklina Wodarczyk – kl I kh, Irena Juszczak i Dominik Morcinek z klasy III kh oraz Katarzyna Nonas – klasa IVkh. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu o tematyce związanej z prawidłowym żywieniem  człowieka.  W pierwszym etapie uczniowie mieli do napisania pracę na temat:  „Regionalne skarby natury na co dzień i od święta”.  Po zsumowanie wyników miło mi ogłosić, że Kasia Nonas zajęła drugie miejsce a tym samym będzie w kwietniu zaproszona na Forum Ucznia Zdolnego które odbędzie się w Kluczborku.Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl