Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2740611

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Oświęcim

We wtorek 3 kwietnia uczniowie wszystkich klas czwartych wzięli udział w wycieczce do Muzeum Auschwitz. Ten wyjazd tradycyjnie organizowany jest wiosną każdego roku, gdy uczniowie klas maturalnych kończą omawiać na lekcjach języka polskiego literaturę obozową. W tym roku wszyscy obawiali się warunków atmosferycznych, ale pogada nas miło zaskoczyła. W Oświęcimu zrobiło się ciepło i przez cały czas świeciło piękne słońce. Uczniowie spędzili w Muzeum kilka godzin, słuchając opowieści przewodników i oglądając miejsca, które do tej pory znali tylko z opowiadań Tadeusza Borowskiego. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu refleksji, poruszył serca i uświadomił, że (jak powiedział jeden z przewodników) powinniśmy dziękować Bogu, że żyjemy w naszych czasach

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl