W ramach projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy” od 4 do 7 października 2022 r. sześciu uczniów klas technikum elektrycznego i ich opiekun pan Zygfryd Kulig odbyli bardzo ciekawą podróż do Niemiec. Ich celem był udział w targach Light+Building we Frankfurcie nad Menem. Uczestnicy odwiedzili supernowoczesne centrum kształcenia praktycznego Campus Handwerk, które należy do Izby Rzemieślniczej w Trier, a także park elektroenergetyczny znajdujący się na terenie po byłym amerykańskim składzie amunicji z czasów zimnej wojny w miejscowości Mohrbach. Ostatni dzień pobytu upłynął w halach targowych we Frankfurcie nad Menem, gdzie wystawcy z całego świata prezentowali najnowocześniejsze produkty z zakresu oświetlenia i automatyki budynkowej. Wyjazd odbył się dzięki współpracy z Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacji.