Nie przechodź obojętnie obok 17milionów!

#17milionów

#17milionówMetrów

Przez cały październik trwa Ogólnopolska Kampania Społeczna #17milionów, której celem jest uwrażliwienie polskiego społeczeństwa oraz zwrócenie uwagi na codzienne problemy osób dotkniętych Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

Do kampanii można dołączyć na kilka różnych sposobów:

1)     Wyzwanie sportowe – #17milionówMETRÓW,

2)     Wyzwanie #17milionówGroszy (zaspokój swój głód pomagania),

3)     #17milionów w socialach,

4)     Zajarz na zielono,

5)     Zaświeć na zielono.

Dziesięcioro uczniów klasy 2C  wraz z opiekunem – Panią Anetą Antkowiak (pedagogiem specjalnym) w dniu 26.10.2022r. wzięło udział w marszu Nordic Walking, tym samym zasilając licznik kroków Fundacji Pomocy Dzieciom KOLOROWY ŚWIAT o 81 km – bo razem możemy więcej. Marsz ten był pewnego rodzaju symbolem i okazaniem solidarności z osobami dotkniętymi mózgowym porażeniem dziecięcym, które bardzo często mają problemy z poruszaniem się.

Cyfra 17 oraz kolor zielony nie są przypadkowe – symbolizują solidarność ze wszystkimi 17 milionami osób na świecie dotkniętymi Mózgowym Porażeniem Dziecięcym MPD – to prawie tyle, co połowa ludności Polski.

Instruktaż prawidłowej techniki Nordic Wlking oraz rozgrzewkę przed marszem z oleską grupą seniorów przeprowadziły dla nas Pani Agnieszka Drożdżol-Brzęczek oraz Pani Magdalena Opołka – instruktorki Nordic Walking, którym bardzo dziękujemy za poświęcony czas.