31 maja każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa. Z tej okazji pedagog szkolny, pani Wiesława Galus zorganizowała w szkole akcję prozdrowotną „Witaminy zamiast nikotyny”. Przygotowanie wydarzenia możliwe było dzięki życzliwym i wspaniałomyślnym sponsorom. Dzięki Panu Markowi Bromerowi, właścicielowi Gospodarstwa Rolno-Sadowniczego w Lublińcu nauczyciele i uczniowie mogli częstować się smacznymi jabłkami i gruszkami. Z kolei Pan Krzysztof Droś, właściciel Hurtowni Warzyw i Owoców „Piedro” w Oleśnie przekazał warzywa, a także umożliwił zakup pozostałych owoców w atrakcyjnych cenach hurtowych. Sponsorami środków pieniężnych byli darczyńcy prywatni, Państwo Aleksandra i Łukasz Monkos z Poznania oraz Komitet Rodzicielski przy ZSZ Olesno. Owocowo-warzywny poczęstunek został przygotowany przez Krystiana i Angelikę z klasy IV ik, których dzielnie, choć trochę niespodziewanie, wsparli koledzy informatycy. Przyszli technicy z branży IT świetnie poradzili sobie z myciem i czyszczeniem składników na sałatki i surówki, krojeniem, obieraniem itd. :) Wszystko oczywiście pod czujnym nadzorem niezawodnej nauczycielki przedmiotów zawodowych z branży gastronomicznej, pani Magdaleny Piastowskiej. Wspomniany powyżej Krystian zawiadował także stoiskiem z poczęstunkiem dla uczniów. W przygotowaniach udział wzięły również uczennice  z klasy I ih: Julia, Karolina, Kinga i Wiktoria, które zadbały o czystość jabłek, gruszek i truskawek. Natomiast we współpracy z nauczycielką plastyki, panią Oktawią Grucą uczennice z I ih: Amanda, Laura, Ola i Oliwia, jak również uczniowie z I eb: Damian, Dominik, Krystian, Marcel, Marco, Tobias i Olek przygotowali plakaty promujące akcję. Organizatorka, pani W. Galus ma nadzieję, że zdrowe, kolorowe i pyszne smakołyki przypadły do gustu wielu osobom. Witaminowe wydarzenie uwiecznił w swoim obiektywie Marcel z klasy IV ik.

Owocem nr 1 okazał się arbuz :)