W czwartek 12 października w Muzeum Polin w Warszawie odbyła się uroczysta gala kampanii społecznej „Twoja krew, moje życie”. Udział w niej wzięli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, publicznej służby krwi w Polsce, szkół i instytucji wspierających działania edukacyjne w zakresie honorowego krwiodawstwa.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu reprezentował Zespół Szkół Zawodowych z Olesna. Doceniono nasze zasługi w promocji honorowego krwiodawstwa na terenie województwa opolskiego. Waldemar Kraska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, wręczył podziękowania panu Andrzejowi Suderowi (który reprezentował naszą szkołę) za podejmowane działania w pozyskiwanie nowych krwiodawców. Krwiodawstwo to piękna i szlachetna misja niesienia dobra. Wszyscy wiemy, że krew jest niezastąpionym darem, którego nie można kupić ani wyprodukować. Może go ofiarować wyłącznie człowiek – to słowa podziękowań, które skierowano do wszystkich zaangażowanych w promocję krwiodawstwa. Program „Twoja krew, moje życie” ma charakter długofalowych działań obejmujących kompleksowe rozwiązania zmierzające do uzyskania i utrzymania przez Rzeczpospolitą Polską samowystarczalności w przedmiotowym zakresie.