W sali Miejskiego Domu Kultury odbyło się dziś spotkanie naszego absolwenta z roku 2001 – Darka Rodewalda – z młodzieżą z oleskich szkół. Darek Rodewald jest utytułowanym, wielokrotnym Mistrzem Rajdów Dakar. Te piekielnie trudne wyścigi wygrywa wraz ze swoim holenderskim teamem De Rooy. Dziś opowiadał o swojej roli w zespole, problemach, z jakimi musi się mierzyć w czasie wyścigów i drodze, którą pokonał, by osiągnąć szczyt. Dyrektor Horst Chwałek w czasie spotkania powiedział, że mimo tak wielu sukcesów Darek Rodewald pozostał skromnym i życzliwym człowiekiem i jest dla nas dowodem, że pochodząc z małego miasta, kończąc szkołę zawodową można osiągnąć tak wiele.
Od Darka Rodewalda otrzymaliśmy świetny prezent – rękawice, w których zdobył w tym roku trofeum rajdowe. Dziewczyny z 2 ih z kolei wręczyły mu naszą flagę. Jesteśmy przekonani, że kolejny raz, wygrywając kolejne zawody, zobaczymy ją w jego rękach.
Pięknie dziękujemy za spotkanie i życzymy kolejnych sukcesów!