Po długim okresie pandemii wreszcie można było wrócić do tradycji. Wczoraj w sali Miejskiego Domu Kultury odbyły się szkolne jasełka. Do ostatniej chwili trwały przygotowania i niepokój, bo okres grypowy dał się we znaki także występującym aktorom. Ale wszystko się udało!
Na scenie mogliśmy zobaczyć starcie piekła z niebem i walkę o ludzkie dusze w trakcie przygotowań do wieczerzy wigilijnej. Nowoczesna forma nie pozbawiona była tradycyjnego przesłania. Było śmiesznie, wzruszająco i mądrze. Inscenizację przygotowali uczniowie z różnych klas pod opieką pani Anety Edelman i pana Adriana Nowaka. Oprawę muzyczną stworzył zespół uczniów oraz pani Aneta Hunko, Sebastian Jokiel i Zygfryd Lukosik.
Po przedstawieniu pan Joachim Rataj wręczył stypendia „Stowarzyszenia Przyjaciół ZSZ Olesno”. Nagrodzeni zastali dwaj uczniowie: Kacper Wróbel ze klasy 2 b i Karol Noworolnik z klasy 3 ebi.