Jeżdżąc rowerem można miło spędzać czas, promować honorowe krwiodawstwo a także włączyć się w akcję sprzątania świata. Grupa 26 uczniów z naszej szkoły 26 kwietnia przejechała rowerami ponad 27 km i zbierała śmieci na drogach w lasach Nadleśnictwa Olesno, które dostarczyło nam worki i jednorazowe rękawiczki.
Zebrano 10 worków butelek, puszek, słoików i innych śmieci, które zalegały w okolicznych lasach. Trasa prowadziła ścieżką rowerową przez Grodzisko, Borki Małe, Kolonię Świercze, Stare Olesno do leśnego uroczyska Siedem Źródeł. Tam przy palenisku uczniowie mogli podgrzać sobie pieczywo i upiec kiełbaski. Była to kolejna fajna lekcja wychowania fizycznego, ekologicznego, obywatelskiego i geografii.
Nad uczniami czuwali Andrzej Suder, Wojciech Motus i Sebastian Jokiel
https://www.relive.cc/view/vrqDgLMQ4L6