Czas na podsumowanie okręgowego etapu 20 Edycji Konkursu „Młoda Krew Ratuje Życie”, czyli Turnieju Szkół oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie, zorganizowanego przez Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.
Uczniowie szkół i studenci, uczestniczący w akcji na teranie Opolszczyzny, oddali łącznie ponad 434 litry krwi! To 140 l więcej niż w poprzedniej edycji !!! Placówki ocenione zostały za aktywność (ilość krwi oddanej w ramach turnieju w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia szkoły / studenta) oraz za najciekawszą
akcję promującą honorowe krwiodawstwo.
Nasza szkoła ponownie okazała się najlepsza!
W kategorii III – najlepsza akcja promująca honorowe krwiodawstwo zajęliśmy I miejsce. II miejsce zajął Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w
Opolu, a III Zespół Szkół w Otmuchowie.
Prezentacja przygotowana przez Dominikę Pigło i Pawła Landsmana okazała się najlepszą wśród materiałów przesłanych przez szkoły biorące w konkursie – gratulujemy!
Wśród nagród, jakie otrzymała szkoła, znalazł się voucher na kurs elementarny z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla 10 uczestników – ok 700 zł.
W kategorii I – Aktywność – nasza szkoła zajęła 4 miejsce.
Dyplomy, puchary i nagrody wręczali: Andrzej Szuba – Członek Zarządu Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK i Iwona Rajca-Biernacka – Dyrektor opolskiego RCKiK.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za okazane wsparcie dla idei honorowego krwiodawstwa oraz dzielenia się z potrzebującymi cząstką siebie!
Już przygotowujemy się do kolejnej edycji „Młodej Krwi”.