9 listopada 2023 roku grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w pięknie odrestaurowanym kościele Bożego Ciała w XLVIII Czwartkowym Spotkaniu Muzealnym. Spotkanie odbywało się w ramach obchodów 110 rocznicy konsekracji kościoła parafialnego. Wyjątkowe spotkanie otworzył ks. proboszcz Walter Lenart, a następnie dyrektor Muzeum Oleskiego pani Ewa Cichoń wygłosiła prelekcję na temat historii kościoła. To wyjątkowe wydarzenie stanowiło nie tylko podróż do przeszłości, ale również było szansą na głębsze zrozumienie kulturowego dziedzictwa, które kształtuje naszą tożsamość. Nie zabrakło również akcentu naszej szkoły, a dokładniej naszego patrona. Dzięki starannie prowadzonym przez Józefa Lompę dziennikom, uczestnicy spotkania zagłębili się w historię kościoła i społeczności. To spotkanie nie tylko dostarczyło fascynujących informacji dotyczących historii i renowacji kościoła, ale także umocniło więź naszej szkoły z lokalnym dziedzictwem i tradycją. „Jesteśmy dumni z naszego patrona.