Dziś 25 marca w sali Miejskiego Domu Kultury odbył się Konkurs Krasomówczy „Szukamy autorytetów”. Była to już dwudziesta trzecia edycja tego konkursu. Tegoroczne spotkanie miało nieco inny przebieg, ponieważ związane było z realizacją w szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie z różnych klas prezentowali sylwetki bohaterów literackich – od Andrzeja Kmicica -aż po bohaterów mang Dragon Ball. Ich wystąpienia poprzedzone były fragmentami książek, które czytali Kuba Nowak i Adam Sabat z klasy 1 ti. Muzyczne występy przygotowali: Amanda Wieczorek, Monika Uzdrzychowska, Marcel Lempa oraz pan Sebastian Jokiel. W jury konkursowym zasiedli pan dyr. Horst Chwałek, pani Zofia Adamczyk – nauczycielka i bibliotekarka z Zespołu Szkół w Oleśnie oraz Tomek Prochota jako przedstawiciel Samorządu Szkolnego. Ostatecznie zwyciężył Karol Noworolnik z klasy 4 ebi, który zaprezentował sylwetkę Stanisława Wokulskiego, bohatera „Lalki” Bolesława Prusa. Wyróżnienie otrzymała Natalia Małyska z klasy 5 ik, która opowiadała o bohaterze książki „Dlaczego podskakuję” Naoki Higashida. Wszystkim występującym gratulujemy!