Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

 

Po raz 23 odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. To akcja organizowana przez Banki Żywności w całej Polsce. To piękne dzieło niesienia pomocy innym wciąż się rozwija, także w Oleśnie. W tym roku mottem akcji były słowa: „Głód to nie bajka”.

 Akcję wsparło ponad 50 tysięcy wolontariuszy, którzy zachęcali do udziału i przypominali, że choć świąteczny stół ludzi ubogich nigdy nie ugina się od nadmiaru jedzenia, to dzięki pomocy wielu osób w tych dniach może stać się inny niż zwykle, naprawdę wyjątkowy. Każdy produkt podarowany w trakcie zbiórki miał znaczenie.

Celem Świąteczna Zbiórka Żywności było zebranie jak największej ilości produktów żywnościowych, które zostają przekazane  osobom zagrożonym niedożywieniem. Dodatkowym elementem projektu jest  zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia  
w Polsce. W tym roku akcja prowadzona jest w ponad 3 tys. sklepów spożywczych w 500 miejscowościach. 

W piątek i w sobotę 29 i 30 listopada od rana Wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. J Lompy  rozpoczęli dyżury w wybranych sklepach na terenie Olesna i zbierali ofiarowywane produkty dla Rodzin Uczniów ZSZ w Oleśnie.

Zbiórka odbywała się w  Sedalu w Oleśnie przy ul. Słowackiego;  sklepie POLOmarket przy ul. M. Konopnickiej

oraz trzech sklepach  Spółdzielni PSS Społem z siedzibą w Oleśnie  przy ul. Kościuszki :

- w sklepie „Lewiatan” przy ul. Częstochowskiej,

- w sklepie „Społem” przy ul. ks. Łysika,

- oraz w Delikatesach na Rynku,

Wolontariusze z klas technikum i branżowej szkoły: Dawid Kotyś,  Alicja Kaczmarczyk, Jakub Żywica, Matusz Rataj, Anna Gladys, Martyna Helios, Melisa Gnacy, Angelika Płonka, Ewelina Sojka, Matusz Bąk, Anna Franke, Wiktoria Staffa, Irena Juszczak, Wiktoria Kowalczyk, Anna Roj,  Patrycja Roj,  Dominika Łątka, Żaklina Wodarczyk, Marcel Siegert, Tomasz Szewczyk, Kamil Urbanowicz, Aleksandra Sokol i Grzegorz Kaczmarek pod opieką Brygidy Libery, Anety Hunko, Joachima Rataja i Zygfryda Lukosika

 zebrali 588kg ofiarowanych produktów.

 Żywność ta zostanie rozdzielona pomiędzy 26 uczniów naszej szkoły. 

Ofiarność i otwarcie na potrzeby mniej zamożnych okazały się jak co roku wielkie.

 Wszystkim Darczyńcom oraz Zarządom Sklepów

składamy serdeczne podziękowanie  i życzymy

Szczęśliwych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

 

 


 

 

 

 

 

W dniach 19-22 listopada w naszej szkole uczniowie klas czwartych technikum przystąpili maturę próbna przygotowana przez wydawnictwo Operon. Uczniowie przystąpili do egzaminów z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie podstawowym oraz jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym z wybranego przedmiotu. W naszej szkole uczniowie wybierali jako rozszerzenie matematykę, język angielski, język niemiecki, geografię oraz biologię.

Egzaminy próbne. mają pozwolić uczniom na sprawdzenie swojej wiedzy przed matura w maju oraz  i ma za zadanie na „oswojenie”  ze stres wywoływany przez tak ważnym egzaminem.

Uczniowie mogli zapoznać się z odpowiedziami do zadań maturalnych na stronie internetowej gieldamaturalna.pl.

  

A oto kilka zdjęć z rozpoczęcia matury próbnej>>>

 

 

 

W  piątek 29 listopada i sobotę 30 listopada  odbędzie się Ogólnopolska Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Banki Żywności na terenie całej Polski.

 

Po raz kolejny będą w tej akcji uczestniczyć wolontariusz Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im Józefa Lompy w Oleśnie. Uczniowie będą zbierali żywność w wybranych sklepach Olesna. Będą to:

 

- sklep Sedal.

 

- sklepie POLOmarket

 

- oraz czterech sklepów Spółdzielni Społem: Delikatesy na Rynku; sklep przy ul. M. Curie-Skłodowskiej, sklep przy ul. ks. Gustawa Łysika  oraz w sklepie przy  ul. Częstochowskiej,

 

24 wolontariuszy Stowarzyszenia  będzie zbierać produkty oraz zachęcać do zakupów i przekazania żywności dla uczniów z najbardziej potrzebujących rodzin.

 

Ty także możesz zostać Mikołajem!!!

 

W sklepach, przy specjalnie oznakowanych koszach czekać będą wolontariusze, którym będzie można przekazać produkty żywnościowe – najlepiej te z długą datą ważności np.: olej, cukier, konserwy mięsne  rybne i warzywne, soki i dżemy.

 

W ubiegłym roku zebraliśmy w czasie zbiórki Bożonarodzeniowej

 

763 kg żywności.

 

Mamy nadzieję, że tegoroczna Zbiórka Bożonarodzeniowa będzie równie owocna i  uda nam się przekazać kolejny paczki żywności  dla potrzebującym rodzinom.

 

Zapraszamy wszystkich ludzi o otwartych sercach do przyłączenia się

 

do zbiórki żywności

 

Olescy przedsiębiorcy, właściciele sklepów oraz hurtowni mogą także w dniach

od 30 listopada do 3 grudnia przekazać produkty bezpośrednio do szkoły do sekretariatu uczniowskiego lub kasy, która mieści się na parterze