Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

 

Po raz 23 odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. To akcja organizowana przez Banki Żywności w całej Polsce. To piękne dzieło niesienia pomocy innym wciąż się rozwija, także w Oleśnie. W tym roku mottem akcji były słowa: „Głód to nie bajka”.

 Akcję wsparło ponad 50 tysięcy wolontariuszy, którzy zachęcali do udziału i przypominali, że choć świąteczny stół ludzi ubogich nigdy nie ugina się od nadmiaru jedzenia, to dzięki pomocy wielu osób w tych dniach może stać się inny niż zwykle, naprawdę wyjątkowy. Każdy produkt podarowany w trakcie zbiórki miał znaczenie.

Celem Świąteczna Zbiórka Żywności było zebranie jak największej ilości produktów żywnościowych, które zostają przekazane  osobom zagrożonym niedożywieniem. Dodatkowym elementem projektu jest  zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia  
w Polsce. W tym roku akcja prowadzona jest w ponad 3 tys. sklepów spożywczych w 500 miejscowościach. 

W piątek i w sobotę 29 i 30 listopada od rana Wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. J Lompy  rozpoczęli dyżury w wybranych sklepach na terenie Olesna i zbierali ofiarowywane produkty dla Rodzin Uczniów ZSZ w Oleśnie.

Zbiórka odbywała się w  Sedalu w Oleśnie przy ul. Słowackiego;  sklepie POLOmarket przy ul. M. Konopnickiej

oraz trzech sklepach  Spółdzielni PSS Społem z siedzibą w Oleśnie  przy ul. Kościuszki :

- w sklepie „Lewiatan” przy ul. Częstochowskiej,

- w sklepie „Społem” przy ul. ks. Łysika,

- oraz w Delikatesach na Rynku,

Wolontariusze z klas technikum i branżowej szkoły: Dawid Kotyś,  Alicja Kaczmarczyk, Jakub Żywica, Matusz Rataj, Anna Gladys, Martyna Helios, Melisa Gnacy, Angelika Płonka, Ewelina Sojka, Matusz Bąk, Anna Franke, Wiktoria Staffa, Irena Juszczak, Wiktoria Kowalczyk, Anna Roj,  Patrycja Roj,  Dominika Łątka, Żaklina Wodarczyk, Marcel Siegert, Tomasz Szewczyk, Kamil Urbanowicz, Aleksandra Sokol i Grzegorz Kaczmarek pod opieką Brygidy Libery, Anety Hunko, Joachima Rataja i Zygfryda Lukosika

 zebrali 588kg ofiarowanych produktów.

 Żywność ta zostanie rozdzielona pomiędzy 26 uczniów naszej szkoły. 

Ofiarność i otwarcie na potrzeby mniej zamożnych okazały się jak co roku wielkie.

 Wszystkim Darczyńcom oraz Zarządom Sklepów

składamy serdeczne podziękowanie  i życzymy

Szczęśliwych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

 

 


 

 

 

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.